נפתלי

נפתלי בנט תמונת ילדות
בנט נולד
1972
נולד בחיפה ביום י' בניסן התשל"ב, 25.03.1972, האח השלישי והקטן במשפחה. הוריו ג'ים ומירנה בנט עלו לארץ בשנת 1967 לאחר שמלחמת ששת הימים עוררה את רגשותיהם הציוניים, והם עשו עלייה מייד עם סיומה. במשך השנים עברה המשפחה לקנדה ולארה"ב ובסופו של דבר השתקעה סופית במדינת ישראל בשנת 1973. נפתלי למד בישיבה התיכונית 'יבנה' בחיפה, היה חבר ב'נוער התחיה' והדריך בסניף בני עקיבא 'הכרמל' שבחיפה.
בנט נולד
בנט בצבא
שירות צבאי
1990
התגייס ליחידה המובחרת מטכ"ל בשנת 1990, והיה חלק מצוות 'גיורא' יחד עם עמנואל מורנו ומתן כהנא. לאחר קורס קצינים הועבר ליחידת מגלן, שם שימש כמפקד פלוגה. במסגרת הלחימה במגלן השתתף בנט בלחימה בדרום לבנון, כולל מבצע 'ענבי זעם' ומבצע 'נשל הנחש'. (במהלך שירותו הצבאי אף חיבר את המנון מגלן ולאחר 20 שנה הוסיף בית נוסף לשיר.) - עד לשנת 2013 שירת נפתלי במילואים בסיירת מטכ"ל בתפקיד ממיין יחידה. השתחרר בדרגת רב-סרן.
שירות צבאי
בנט למד בעברית
לימודים
1996
למד משפטים ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית. במקביל התחיל לעבוד באבטחת איכות ואח"כ בתחום ההיי-טק.
לימודים
Cyota
1999
הקים עם עוד 3 שותפים את חברת ההזנק לאבטחת מידע סאיוטה- Cyota. כיהן כמנכ"ל חברת סאיוטה עד למכירתה בשנת 2005 בסכום של 148 מיליון דולר לחברת RSA.
Cyota
חתונה
2000
נישא לגילת. במהלך השנים הצטרפו למשפחה הילדים החמודים יוני, מיכל, אביגיל ודוד, והכלבה ליצ'י.
חתונה
נקודת המפנה
2006
בזמן מלחמת לבנון השנייה שפרצה למחרת סיום תפקידו כמנכ"ל סאיוטה, שימש במילואים כסגן מפקד פלוגת נ"ט שבה יוצאי יחידת מגלן. הכשלים במלחמת לבנון השנייה היו אירוע מכונן דרכו הבין כי אין הנהגה בישראל וכי על מנת להביא לשינוי אמיתי עליו להיות חלק ממעצבי המדיניות ומקבלי ההחלטות.
נקודת המפנה
ראש המטה של נתניהו
2007
לאחר פנייה מאיילת שקד, מנהלת הלשכה של בנימין נתניהו, מונה לתפקיד ראש המטה שלו. בשנת 2007 ניהל את קמפיין הפריימריז של בנימין נתניהו, ובשנת 2008 פרש יחד עם איילת שקד מהעבודה בלשכתו של נתניהו.
ראש המטה של נתניהו
סלוטו
מנכ"ל חברת ההזנק סולוטו
2009
בשנת 2009 שימש כמנכ"ל חברת ההזנק סולוטו - Soluto. החברה נמכרה בהמשך לחברה האמריקאית "אשוריון" במאות מיליוני שקלים.
מנכ"ל חברת ההזנק סולוטו
מנכ"ל מועצת יש"ע
2010
מתמנה למנכ"ל מועצת יש"ע ובנוסף באותה שנה הקים ביחד עם איילת שקד את תנועת 'ישראל שלי', תנועה העוסקת בהסברה ישראלית וגיוס דעת קהל לקידום מטרות ציוניות הפועלת גם בימים אלו.
מנכ"ל מועצת יש"ע
כניסה לבית היהודי
כניסה לבית היהודי
2012
בשנת 2012 החליט נפתלי בנט להיות חלק ממקבלי ההחלטות ולקחת חלק בפוליטיקה הישראלית. הוא הקים ביחד עם איילת שקד והרב רונצקי ז"ל את תנועת 'הישראלים'. לאחר קריאות מצד מפלגת הבית היהודי, חבר יחד עם איילת שקד למפלגה, התמודד וזכה בפריימריז לראשות המפלגה.
כניסה לבית היהודי
כניסה לבית היהודי
12 מנדטים
2013
הישג אדיר לרשימת הבית היהודי בראשות בנט שגרפה לא פחות מ- 12 מנדטים בבחירות לכנסת ה-19 (לאחר שנים בהן קיבלה מנדטים בודדים בלבד). בשנת 2013 מונה כשר הכלכלה, שר הדתות, השר לענייני ירושלים והתפוצות, יו"ר 'קבינט יוקר המחיה' וחבר בקבינט המדיני-ביטחוני.

מהישגיו בתפקידו כשר הכלכלה: פעל לקידום חיקוק חוק היסוד משאל עם; הסרת חסמים בירוקרטיים והגברת התחרות במשק; ביצע רפורמה במכון התקנים; הקלה על ייבוא מוצרים שעומדים כבר בתנאים המקובלים בחו"ל; קידם את חוק קידום התחרות בענף המזון; דאג לקידום תקן חדש המקל ומתמרץ בנייה ואכלוס מהירים של כיתות חדשות של מעונות יום, תוך העדפה ליישובים בעלי מאפיינים סוציו-אקונומיים נמוכים; סייע להגדלת מעמדה של רשות ההגבלים העסקיים, ובכך עזר לאפשר קידום החלטות שמטרתן פירוק מונופולים ותיקים; הביא את חברת אינטל לקריית גת לשם פתיחת מקומות עבודה נוספים ועוד.
12 מנדטים
מבצע "צוק איתן"
2014
בשנת 2014 במהלך מבצע "צוק איתן", כחלק מהיותו חבר בקבינט המדיני-ביטחוני, היה הראשון שתבע טיפול במנהרות התקיפה שכרה חמאס בשטח ישראל כנגד עמדת מקבלי ההחלטות, תוך הצעת תכנית עבודה להשלמת המשימה – התוכנית שבסופו של דבר התקבלה והוצאה לפועל. בדו"ח מבקר המדינה שהתפרסם לאחר המבצע, שיבח מבקר המדינה את בנט על תפקודו כחבר קבינט ועל הזיהוי המוקדם של סכנת המנהרות ומניעתה.
מבצע "צוק איתן"
שר חינוך
שר החינוך ושר התפוצות
2015
כחלק מהישגיו בתפקידים אלו השיק את "התכנית הלאומית להכפלת כמות הלומדים חמש יחידות מתמטיקה", ותוך שנתיים הכפיל את מספר הניגשים ל- 5 יחידות.

דאג להוספת סייעת שניה לגני ילדים; ביצע רפורמה להפחתת כמות התלמידים בכיתות; הגדיל את התקציב לשילוב ילדים עם מוגבלויות בכיתות רגילות (חלק מהכסף הוקצה בין השאר להנגשת מבנים ולעזרה ברכישת עזרי לימוד); השיק תוכנית להעלאת המוטיבציה של התלמידים ללימוד מקצועות טכנולוגיים, בשיתוף חברות טכנולוגיה בינלאומיות ואנשי היי-טק שישמשו כמנחים; אסר הכנסת פעילויות של ארגון "שוברים שתיקה" למערכת החינוך, ובפרט אסר הרצאות של נציגי הארגון בבתי ספר תיכוניים. קידם את כתיבת הקוד האתי לאוניברסיטאות עם פרופ' אסא כשר והוביל את הסמכת המרכז הבינתחומי הרצליה להענקת תוארי דוקטור (בכך הפך את המרכז לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל). הוביל את הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל; מינה ועדה בראשות המשורר ארז ביטון, במטרה להעשיר את תוכניות הלימודים בהיסטוריה, בספרות ובמסגרות הבלתי פורמליות בתכנים שיביאו לאיזון ייצוג מורשת קהילות המזרח במערכת החינוך.
שר החינוך ושר התפוצות
הקמת הימין החדש
הקמת הימין החדש
2018
הקים ביחד עם איילת שקד את מפלגת "הימין החדש" - מפלגה השמה בראשה את השילוב בין כל חלקי העם, הרואה בעצמה כבית לכלל החברה הישראלית - הדתי, החילוני, היהודי, הערבי, הדרוזי וכל מי שמזדהה עם ערכי המפלגה. המפלגה לא עברה את אחוז החסימה.
הקמת הימין החדש
שר ביטחון
שר הבטחון
2019
בנט שימש כשר הביטחון הצעיר ביותר בתולדות המדינה. התמנה לתפקיד בתחילתו של משבר הקורונה והביא להישגים משמעותיים, הן מבחינה ביטחונית והן ברמת הטיפול במשבר הקורונה.

הוא הפסיק את המהומות וההפגנות האלימות של חמאס בימי שישי על הגדר והביא לשקט מוחלט (0 שריפות, 0 בלונים, 0 הפגנות); הפסיק שחרור גופות מחבלים; אישר "איסוף" גופות מחבלים מגדר הגבול; קידם את הריסת בתי המחבלים שרצחו את דביר שורק, רנה שנרב ורזיאל שבח ז"ל; קיזז 150 מיליון ש״ח שמועברים למחבלים פצועים /"שהידים" ובני משפחותיהם מדי שנה על ידי הרשות הפלסטינית; חתם על צו עיקול כספים למשפחות מחבלים ישראלים; לראשונה, חתם על צו שרודף כלכלית פעילי טרור ברחבי העולם; חתם על צו לתפיסת 4 מיליון דולר שהועברו מאיראן לחמאס; לראשונה מזה 22 שנים, אישור שכונה יהודית נוספת בחברון; אחרי שנים של המתנה, אישר את פרויקט הנגשת מערת המכפלה בחברון; אישר אלפי יחידות דיור חדשות בהתיישבות; הוביל את מערכת הביטחון למערכה נגד הבנייה הבלתי חוקית של הרשות הפלסטינית בשטחי C ומינה פרויקטור ייעודי לנושא; אישר את "כביש הריבונות" שמחבר בין מעלה אדומים לירושלים

המשמעות: ישראל יכולה לבנות באיזור E-1; לאחר שנים רבות, אישר את התב"ע ביישוב עלי; אישר את הרחבת מצפה דני שבמעלה מכמש; חתם על צו להרחקת אנרכיסטים ופעילי שמאל קיצוני מיהודה ושומרון; פתר את "משבר העגלים" עם הרשות הפלסטינית באמצעות הטלת חרם סחר נגדי ובכך סייע למגדלי הבקר הישראלים ועוד.
שר הבטחון
בנט בקורונה
משבר הקורונה
2020
בתחילת משבר הקורונה המליץ על העברת אחריות למשרדו כשר הביטחון, על מנת שפיקוד העורף יוכל להשתמש במירב המשאבים שלו לטיפול במשבר. דאג להביא את בדיקות הקורונה של חברת "MyHeritage" על אף התנגדותו של ראש הממשלה; הקים את מלוניות הקורונה על מנת לסייע בעצירת התחלואה; לאחר הבחירות השלישיות, כשנתניהו החליט שלא להכניס את מפלגת ימינה לממשלתו, החל בנט לפעול מהאופוזיציה. כחלק מפעולותיו הביא מספר תכניות ורעיונות לסיוע במשבר - ביניהן ההצעה לביצוע בדיקת קורונה 72 שעות טרם הכניסה לישראל - דבר אשר היה מונע כבר בהתחלה את מחדל נתב"ג, אך כולן נדחו מסיבות פוליטיות.
משבר הקורונה
מסע הפרנסה
מסע הפרנסה
2020
מאז תחילת המגיפה פוגש בנט בעלי עסקים שנפגעו בתקופת משבר הקורונה, ועסוק בלהקשיב ולהבין את הצרכים העולים מהשטח – מתוך הבנה שרק כך נוכל לתקן.
מסע הפרנסה
מועמדותו לראשות ממשלת ישראל
2021
הכריז על מועמדותו לראשות ממשלת ישראל.
מועמדותו לראשות ממשלת ישראל